Le First

LeFirstBerliński multitalent Le First opanował grę aktorską  jak i francuską akrobatykę słowną jak nikt inny. Urodzony i wychowany w stolicy Niemiec szybko odkrył w sobie talent i miłość do dużej sceny.

Już w wieku 6 lat wystepował przed liczną publicznością na deskach Niemieckiej Opery i Teatru Metropol. Lecz wkrótce jego serce zaczęło bić dla amerykańskiego hip hopu i w ten oto sposób mając zaledwie 14 lat nagrał swoją pierwsza kasetę.

Po wielu latach powrócił on jednak w wieku 17 lat na deski sceny i wziął udział we francuskiej produkcji „Muchy” Sartre’a (niem. „Die Fliegen”), w której zagrał swoją pierwszą główną rolę. W roku 2006 wydał w przeciągu zaledwie trzech miesięcy swój pierwszy solowy album „Zwischen den Fronten / Entre les Fronts“ (pl. Między Frontami). Wkrótce po tym rozpoczał współpracę z Asam’em. Efektem były dwa mixtejpy, na których Le First rapował w dwóch językach, po francusku i niemiecku.

W tym samy czasie koncertował również w całych Niemczech. Le First wierzy w poezję ulicy, która nie tylko odzwierciedla zepsute społeczeństwo lecz także jest w stanie je odkrywać. Pod koniec 2009 roku poznał rapera Liquit Walker‚a, z którym nagrał wiele utworów i dał liczne występy. Obcnie raper jest studentem państwowej Akademii Teatralnej w nadmorskim mieście Zinnowitz, gdzie występuje na deskach teatru Die Vorpommersche Landesbühne, Teatru Vorpommern oraz Teatru Neubrandenburg/Neustrelitz. W sierpniu 2012 ukazał się jego pierwszy oficjalny solowy album „Le Produit de Berlin” zaś na rok 2014 przewidziana jest premiera albumu “Foreigners” który jest dwujęzycznym projektem i efektem kolaboracji z berlińskim raperem Knightstalker’em.

@Facebook

@Twitter

@YouTube

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s