Nekst86

Nekst86Nekst86,to młody urodzony w Berlinie w 1986r. raper, który za pomocą muzyki próbuje wyrazić to, czego nikomu nie może opowiedzieć. Jego pierwszy kontakt z rapem miał miejsce pod koniec lat 90-tych. Od roku 2002 zaczął oficjalnie zajmować się pisaniem tekstów i produkcją wykorzystując poprzednie lata na ćwiczenie techniki freestyle biorąc udział w licznych bitwach. Na początku swojej przygody z rapem działał solo, następnie stał sie częścią grupy Gansaz Reunitet i członkiem dresdeńskiej wytórni NewDEF. Razem z raperem Chadem zaczęli działać pod nazwą AightySix, tworząc własną markę na niemieckim rynku muzycznym i z czasem małą rodzinę. Jako wspólny projekt grupy AightySix ukazała się epka „Die Seele aus meinen Händen”.

W roku 2010 ukazał się pierwszy album od Nekst86 pt. „Auf der Suche nach Morgen”, który można także pobrać na oficjalnej stronie rapera. Album ten spotkał się z pozytywnym oddźwiękiem ze strony mediów i był wielokrotnie wskazywany jako jeden z najlepszych darmowych produkcji roku. Singiel „Wer bist du?” promujący album uzyskał w pierwszych tygodniach kikadziesiąt tysięcy odsłon i można go było zobaczyć na MTV, Yavido czy tape.tv.

W maju 2012 ukazała się EP „786” za której produkcje w pełni odpowiedzialny jest znany berliński producent 7inch. Ten 6-ściezkowy projekt dostępny jest zarówno w wersji digital jak i CD wraz z instrumentalami (link).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s