Rhobbin

RhobbinPochodzący z berlińskiej dzielnicy Treptow,  syn aktora teatralnego i pedagog socjalnej,  posiadający dość bujną fantazję. W wieku 13 lat poszedł do gimnazjum w południowej dzielnicy miasta, Neukölln. Tam też poznał swojego późniejszego rap-partnera i beatmakera Silconflex’a. Mając 16 lat podjęli pierwsze próby nagrywając na kasety u jego ciotki. Podczas pierwszego koncertu w lokalnym klubie młodzieżowym powstała składająca się z Fankie’go i jego DJ’a pierwsza i również jedyna grupa Exo Tropus.

Niedługo po tym, z ciężkim sercem, opuścił on swoje miasto rodzinne aby przez jeden rok uczęszczać do szkoły średniej w Texasie. Co kilka tygodni dostawał on zza oceanu paczkę z bitami, na których trenował swoje flow. W roku 2000 wrócił on do Berlina, gdzie już na stałe zagościł hip hop i tak wraz ze swoim składem występował obok takich grup jak Chaosloge (Damion Davis) w clubach Pfefferberg, Glashaus SO36 itp. w prawie każdy weekend.

Po dłuższej przerwie w tworzeniu, zainspirowany przez swojego późniejszego producenta Kastar i beatmakera MaCee, zaczął w roku 2006 podążać drogą jako artysta solowy. W roku 2007 stał się członkiem wytwórni Aufnahmezustand, nakładem której został wydany jego pierwszy album „Ein Wille Ein Weg”.

W 2011r. ukazał się jego drugi, o wiele bardziej osobisty album „Eine Zuflucht aus Zeilen gebaut”, który po raz kolejny w dużej mierze został wyprodukowany przez Kastara i MaCee. Do tego też albumu powstał pierwszy teledysk, a po nim kolejne klipy, które były zarówno początkiem współpracy z artystką Neo Sanchez, zajmującą się fotografią i produkcją klipów wideo. Od roku 2012 Rhobbin pojawia sie regularnie na scenie, która jest też jego całym światem, wypuszczając też z końcem roku swój kolejny album pt. „Schwarzer Kreide”, który był dziełem dojrzałego artysty, pełnego poezjii, melancholii i radości życia.

Muzyka Rhobbina jest ceremonią ku czci języka, wyrazem jego uczuć, dedykacją dla życia, debatą i  deklaracja miłości zarazem.

@Facebook

@Soundcloud

@YouTube

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Rhobbin

  1. Pingback: Flaex & Sero – Dickkopf EP | Worldwide Rap

  2. Pingback: The Best You Never Heard – RHOBBIN (Wywiad) | Worldwide Rap

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s